Domov      Nastavenia 
RSS English Slovensky

Aktuálne
Zahraničné zdroje
Nahlásené incidenty
1.1.2019 - 31.12.2019
 

Graf

Top správyVýber dátumu od

Výber dátumu do
Stránka: 1 z 51 Choď na: 1  2  3  4  5  Záznamov: 507
Varovanie10.07.2020

Kritické zraniteľnosti v TCP/IP knižnici pre zariadenia IoT

Bezpečnostná výskumná skupina JSOF objavila 19 zraniteľností v knižnici spoločnosti Treck protokolov TCP/IP využívanú vyše 20 rokov v IoT zaraideniach, ktoré nazvala Ripple20. 5 z 19 je klasifikovaných podľa CVSS skóre ako „High“, ostatné „Medium“ alebo „Low“. Chyby sa týkajú protokolov IPv4, IPv6, UDP, DNS, DHCP, TCP, ICMPv4 a ARP. 
Čítaj ďalej >>>

Varovanie10.07.2020

Dve kritické zraniteľnosti vo virtuálnom grafickom rozhraní produktov VMware

Spoločnosť VMware vydala bezpečnostné aktualizácie na opravu viacerých zraniteľností v programoch VMware ESXi, Workstation a Fusion. Dve najzávažnejšie z nich umožňujú vykonávať kód na hypervízorovi z virtuálneho zariadenia. 
Čítaj ďalej >>>

Varovanie06.07.2020

Kritická zraniteľnosť v produktoch F5

Spoločnosť F5 vydala bezpečnostné aktualizácie, ktoré opravujú kritickú bezpečnostnú zraniteľnosť produktov BIG-IP s hodnotou CVSS skóre 10. Túto zraniteľnosť môže zneužiť útočník na celkovú kompromitáciu informačného systému ku ktorému má zraniteľné zariadenie prístup. 
Čítaj ďalej >>>

Tlačové správy02.07.2020

Mesačný prehľad za mesiac jún 2020

Na našej web stránke v časti Informačná bezpečnosť » Oznámenia a varovania » Mesačný prehľad boli doplnené informácie o závažných bezpečnostných udalostiach a zraniteľnostiach informačných systémov zaznamenaných v mesiaci jún 2020. 
Čítaj ďalej >>>

Varovanie30.06.2020

Zraniteľnosť SMBleed protokolu Windows Server Message Block (SMBv3)

Spoločnosť ZecOps odhalila novú kritickú bezpečnostnú zraniteľnosť v dekompresnej funkcii SMBv3.1.1, v ktorej boli nedávno objavené aj zraniteľnosti SMBGhost a EternalDarkness. Zraniteľnosť dovoľuje únik citlivých dát, ktoré môžu byť ďalej zneužité na vzdialené vykonávanie kódu a kompromitáciu zraniteľného systému. 
Čítaj ďalej >>>

Tlačové správy29.06.2020

Vedeli ste, že ... alebo šesťnástoro bezpečnosti

Ako sa bezpečne správať v rámci vášho pracovného, ale aj súkromného života vo svete počítačov a sietí? Prečítajte si naše šesťnástoro a zvýšte si svoje bezpečnostné povedomie. Nedovoľte kyber-kriminálnikom ukradnúť vaše súkromné údaje a peniaze, ani citlivé dáta vašej organizácie. 
Čítaj ďalej >>>

Varovanie19.06.2020

Zraniteľnosť v systéme Cisco NX-OS

V operačnom systéme sieťových prvkov NX-OS od spoločnosti Cisco bola nájdená zraniteľnosť, ktorá umožňuje obchádzať pravidlá konfigurované v zozname ACL, čo umožňuje kompromitáciu siete, alebo vykonanie DoS útoku. Útočník tiež získa možnosť preposielať svoje škodlivé pakety cez zraniteľné zariadenia a vykonávať tak DDoS útoky, či získavať informácie o ďalších obetiach. 
Čítaj ďalej >>>

Varovanie19.06.2020

Kritické zraniteľnosti v zariadeniach Cisco IOS / IOS XE

Spoločnosť Cisco oznámila, že opravila 25 kritických a závažných zraniteľností v routeroch využívajúcich operačný systém Cisco IOS / IOS XE. Tri najkritickejšie umožňujú obídenie autentifikácie, vykonávanie príkazov či vykonanie DoS útokov. 
Čítaj ďalej >>>

Tlačové správy17.06.2020

Mesačný prehľad za mesiac máj 2020

Na našej web stránke v časti Informačná bezpečnosť » Oznámenia a varovania » Mesačný prehľad boli doplnené informácie o závažných bezpečnostných udalostiach a zraniteľnostiach informačných systémov zaznamenaných v mesiaci máj 2020. 
Čítaj ďalej >>>

Tlačové správy05.06.2020

Mesačná správa CSIRT.SK - Apríl 2020

V publikovanej správe sa zameriame na dianie v oblasti informačnej bezpečnosti vo svete a na Slovensku v mesiaci apríl 2020. Pridáme aj prehľad kritických zraniteľností produktov a nástrojov.  
Čítaj ďalej >>>