Domov      Nastavenia 
RSS English Slovensky

Aktuálne
Bezpečný server na GNU/LINUXe
Tlačové správy
25.05.2021
Analýza HawkEye Keylogger
Tlačové správy
25.05.2021
Mesačná správa CSIRT.SK - Marec 2021
Tlačové správy
25.05.2021
Zahraničné zdroje
Nahlásené incidenty
1.1.2020 - 31.12.2020
 

Graf

Top správyVýber dátumu od

Výber dátumu do
Stránka: 2 z 62 Choď na: 1  2  3  4  5  6  Záznamov: 620
Varovanie10.05.2021

V softvéri Cisco SD-WAN vManage bolo opravených 5 zraniteľností

Spoločnosť Cisco vydala opravné aktualizácie pre 5 zraniteľností v softvéri Cisco SD-WAN vManage, pričom 2 z nich sú kritické. Vo všeobecnosti tieto zraniteľnosti môžu neautentifikovanému útočníkovi umožniť vzdialené vykonanie kódu alebo získať prístup k citlivým informáciám. Autentifikovanému lokálnemu útočníkovi umožňujú eskalovať privilégiá alebo získať neautorizovaný prístup k aplikáciám. 
Čítaj ďalej >>>

Varovanie10.05.2021

Spoločnosť Cisco opravila 2 zraniteľnosti v softvéri HyperFlex HX

V softvéri Cisco HyperFlex HX boli nájdené a opravené 2 zraniteľnosti. Vo všeobecnosti tieto chyby môžu útočníkovi umožniť vzdialene vykonať ľubovoľný kód ako administrátor alebo používateľ tomcat8. Zraniteľné sú zariadenia Cisco so softvérom HyperFlex HX verzie 4.0, 4.5 a nižšej ako 4.0. 
Čítaj ďalej >>>

Varovanie10.05.2021

F5 Networks – zariadenia BIG-IP obsahujú závažnú bezpečnostnú zraniteľnosť

Výskumníci spoločnosti Silverfort objavili závažnú bezpečnostnú zraniteľnosť v produkte BIG-IP spoločnosti F5 Networks. Zraniteľnosť existuje z dôvodu nedostatočnej implementácie protokolu Kerberos v manažmente prístupu APM produktov BIG-IP. Úspešné zneužitie zraniteľnosti by mohlo útočníkovi umožniť obísť proces autentifikácie, neoprávnene sa prihlásiť k rôznym službám, či administrátorskej konzole zariadenia, a tak kompromitovať celú infraštruktúru organizácie.  
Čítaj ďalej >>>

Tlačové správy07.05.2021

Mesačný prehľad zraniteľností za mesiac apríl 2021

Na našej web stránke v časti Informačná bezpečnosť » Oznámenia a varovania » Mesačný prehľad boli doplnené informácie o závažných bezpečnostných udalostiach a zraniteľnostiach informačných systémov zaznamenaných v mesiaci apríl 2021. 
Čítaj ďalej >>>

Varovanie26.04.2021

Spoločnosť SonicWall opravila kritické zraniteľnosti produktu pre emailovú bezpečnosť

Spoločnosť SonicWall opravila 3 vážne zraniteľnosti, ktoré získali hodnotenie CVSS 6,7 a 9,4. Najzávažnejšia zo zraniteľností by mohla útočníkovi umožniť vzdialene vytvoriť administrátorský účet poslaním špeciálne vytvorenej http požiadavky zraniteľnému zariadeniu. CSIRT.SK odporúča bezodkladne aktualizovať zraniteľné zariadenia vo svojej správe a predísť tak odcudzeniu dát, či možnému rozšíreniu malvéru v organizácii.  
Čítaj ďalej >>>

Varovanie21.04.2021

V Pulse Connect Secure (PCS) SSL VPN bola opravená kritická aktívne zneužívaná zero-day zraniteľnosť

V Pulse Connect Secure (PCS) SSL VPN bola objavená a opravená aktívne zneužívaná zero-day zraniteľnosť, ktorej zneužitím môže dôjsť k vzdialenému vykonaniu kódu neautentifikovaným útočníkom. Zraniteľnosť dosahuje CVSS skóre 10.  
Čítaj ďalej >>>

Tlačové správy16.04.2021

Ransomvérové útoky a odporúčania ku ním

Prinášame Vám aktuálny prehľad vektorov ransomvérových útokov a odporúčaní pre prevenciu a riešenie incidentu. 
Čítaj ďalej >>>

Varovanie15.04.2021

BleedingTooth – zraniteľnosti bluetooth v systéme Linux teraz už aj s exploitom

BleedingTooth je sada zraniteľností zariadení Bluetooth v operačnom systéme Linux. Zraniteľnosti umožňujú útočníkovi bez interakcie obete napadnúť zariadenia s oprávneniami jadra systému. Tieto staršie zraniteľnosti predstavujú stále riziko pre veľký počet neaktualizovaných zariadení po celom svete. Ešte väčšiu váhu im dáva aktuálne dostupná ukážka zneužitia zraniteľnosti (PoC exploit). 
Čítaj ďalej >>>

Varovanie15.04.2021

Spoločnosť Cisco neopraví kritické zraniteľnosti svojich produktov

Spoločnosť Cisco sa rozhodla neopraviť kritické zraniteľnosti niektorých svojich smerovačov a zariadení firewall, ktorým skončila softvérová podpora. Spoločnosť Cisco vyzýva spoločnosti, ktoré tieto zariadenia používajú, aby zariadenia vymenili za novšie, podporované.  
Čítaj ďalej >>>

Varovanie15.04.2021

Spoločnosť Cisco opravila kritickú zraniteľnosť produktu SD-WAN vManage

Spoločnosť Cisco vydala aktualizácie na opravu zraniteľností. Jedna zraniteľnosť získala hodnotenie „kritická“. Spoločnosť Cisco apeluje na administrátorov k čo najrýchlejšej oprave zariadení v ich správe. 
Čítaj ďalej >>>